• mniejsza czcionka
  • domyślna czcionka
  • większa czcionka
logo

Sopot

Polska Marka Turystyczna

Sopot to jedno z najbardziej urokliwych polskich miast i jeden z najchętniej odwiedzanych kurortów nad Bałtykiem. O każdej porze roku oczarowuje turystów różnorodnością atrakcji, pięknem architektury i otwartością mieszkańców.

Atutem Sopotu jest jego atrakcyjność bez względu na pogodę. To miasto, w którym nie ma miejsca na nudę. Współczesny Sopot to jednak nie tylko te najbardziej znane atrakcje, takie jak najdłuższe w Europie drewniane molo, słoneczne plaże czy mnogość kawiarni i pubów przy ul. Bohaterów Monte Cassino. To serce Trójmiasta, które bije rytmem odbywających się tu w ciągu całego roku festiwali, koncertów, rozgrywek sportowych, parad, festynów i widowisk artystycznych.

Bogata baza hotelowa i spa, oferta gastronomiczna i rozrywkowa oraz ciekawe wydarzenia sportowe i kulturalne sprawiają, że Sopot to coraz bardziej popularne miejsce na organizację kongresu, spotkania czy konferencji.

Sopot to nadmorski kurort, który może się pochwalić naturalnymi bogactwami: atrakcyjną lokalizacja, terenami zielonymi stanowiącymi ponad 60% powierzchni miasta oraz źródeł leczniczych wód mineralnych. Z uzdrowiskowych walorów miasta można korzystać na każdym kroku. Na najdalej wysuniętym w morze fragmentach sopockiego mola stężenie jodu jest nawet dwukrotnie wyższe niż na lądzie. W Parku Południowym na spacerowiczów czekają charakterystyczne fontanny w kształcie grzybków. Tryskająca z nich sopocka solanka (doprowadzona ze Zdroju św. Wojciecha, gdzie wypływa samoczynnie z głębokości 800m) jest wykorzystywana do inhalacji przy przewlekłych schorzeniach zapalanych i alergicznych dróg oddechowych. Specjalnie rozcieńczonej solanki można spróbować z Pijalni Wody Solankowej, znajdującej się na najwyższym piętrze Domu Zdrojowego.

Zapraszamy do odkrywania Sopotu!