logo

2020-07-20

Wakacje w Krainie Lessowych Wąwozów

„Lesslandia” skierowana jest głównie do rodzin z dziećmi. Na obszarze Krainy Lessowych Wąwozów znajdują się tematyczne parki rozrywki m.in.: Magiczne Ogrody, Park Labiryntów i Miniatur Architektury Drewnianej, Zoo Wojciechów oraz oferty warsztatowe i muzea.
Całość stanowi idealny pakiet dla najmłodszych turystów, pozwala miło i kreatywnie spędzić czas w Krainie Lessowych Wąwozów.

15. Międzynarodowe Zawody Balonowe – Nałęczów 2020odbędą się w Nałęczowie w dniach: 6 -8 sierpnia 2020 r.
Gospodarzem Zawodów jest Urząd Miasta i Gminy Nałęczów a współorganizatorami: Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina Lessowych Wąwozów”, Zakład Leczniczy „Uzdrowisko Nałęczów” S.A oraz wszystkie podmioty zapewniające zakwaterowanie i wyżywienie dla uczestników zawodów.

Kazimierski Festiwal Organowy 2020 odbędzie w nowej formie – nie tylko w przestrzeniach fary, ale także przeniesie się do sieci i telewizji, dzięki czemu tegoroczna edycja zyskuje miano Wirtualnego Kazimierskiego Festiwalu Organowy 2020. Dzięki temu pięćdziesięcioletnia tradycja organowych koncertów zostaje nie tylko utrzymana, ale przeniesiona również do rzeczywistości wirtualnej.”

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2020 odbędzie się on w nowej, specjalnie przygotowanej formule, w zaplanowanym wcześniej terminie czyli 1-9 sierpnia 2020 r. 14. edycja festiwalu obywać się będzie w formule hybrydowej. Filmy fabularne i dokumentalne oraz Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych będą dostępne wirtualnie.

54. Ogólnopolski Festiwal śpiewaków i kapel ludowych w Polsce odbywa się od 1968 r. w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Jego głównym celem jest popularyzacja, ochrona i dokumentacja autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego. Podczas Festiwalu odbywa się także konkurs “Duży – Mały”, w którym mistrzowie instrumentaliści i śpiewacy ludowi prezentują swoich uczniów. Jego celem jest promowanie młodzieży kontynuującej tradycje ludowe. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 28-29 sierpnia. 

PARDES FESTIVAL -Spotkania z Kulturą Żydowską w Kazimierzu Dolnym który odbędzie się w dniach 16-20 września 2020 r. zachęca do odkrywania wielokulturowego dziedzictwa Lubelszczyzny we wszystkich jego wymiarach, dąży do przywracania wartości odmienności innych kultur i włączania w obieg współczesności, ze szczególnym uwzględnieniem tradycji i kultury żydowskiej. Zaprasza do wyprawy szlakami kulturowego dziedzictwa europejskiego na skrzyżowaniu różnych kultur, tradycji i religii. Goście festiwalowi mogą uczestniczyć w spacerach tematycznych, prezentacjach multimedialnych, wystawach fotograficznych, spotkaniach z wybitnymi artystami i kuratorami, prezentacjach książkowych, zapraszamy na filmy i koncerty!

V Międzynarodowy Konkurs Nałęczów i Skrzypce odbędzie się w dniach 8-10 sierpnia 2020. Konkurs jest otwarty dla skrzypków wszystkich narodowości. Przesłuchania konkursowe odbywać się będą w Koncertowej Sanatorium im. Księcia Józefa w Nałęczowie i będą otwarte dla publiczności.

Nocne Zwiedzanie Kazimierza Dolnego to nie tylko spacer z przewodnikiem po Miasteczku. W ten wieczór , zabierzemy Ciebie do świata dawnych mieszkańców Kazimierza oraz wejdziemy z Tobą do Wąwozu Korzeniowego , wyłącznie przy blasku pochodni.

Jazznowiec Festiwal koncert, który odbędzie się 08 sierpnia 2020r o godzinie 20.00 na dziedzińcu Zamku w Janowcu n/Wisłą. Angrzej Jagodziński trio - Chopin Les Brillantes. 

Warsztaty Kosmetyczne w Młynie Hipolit odbędą się 8 sierpnia 2020 r. W programie: warsztaty prowadzone przez mgr Annę Bukowską - chemika z wieloletnim doświadczeniem, kierownika Uniwersytetu Dziecięcego UMCS w Lublinie, właścicielkę marki Green Cosmetics.

WAKACJE NA SPORTOWO "AKTYWNE PUŁAWY" 2020 Miejski Ośrodek Sporotu i Rekreacji w Puławach wraz z Centrum Informacji Turystycznej Puławy organizuje różne zajęcia sportowe t.j: rajdy piesze, rowerowe, nordic walking oraz spływy kajakowe.

 


Galeria